Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okuma Kitapları Sınavlar
Sınavlar Lise Sınavları 11. Sınıf
DENEME SINAVLARI
Ebat 19 x 27 cm Kapak 115 g kuşe İç Sayfalar 70 g / 1. hamur

Ara Sınıf Deneme Sınavları:Altı adet deneme sınavı yapılacaktır. Denemelerde geriye dönük konulardan da sorular sorulacaktır. İleri konulardan soru sorulmayacaktır. Denemelerdeki soru sayıları ve müfredat MEB’in standartlarına uygun olacaktır. Ara sınıf denemelerine kurum ismi basılmayacaktır. 9, 10, 11. sınıflarda bütün öğrencilerin girebileceği tek tip deneme yapılacaktır. 9. Sınıflarda 120 soru, 10, 11. Sınıflarda ise 160 soru sorulacaktır. Denemelerdeki soru sayıları okullardaki ders saatleri dikkate alınarak belirlenmiştir. 10 ve 11. Sınıf öğrencileri ağırlıklı olarak gördükleri derslerdeki testleri çözecektir. Vakti kalır ve Dilerlerse diğer testleri de çözebilir.

YGS - LYS:Beş adet YGS ve iki adet de LYS deneme sınavı yapılacaktır. Denemelerdeki soru sayıları ve müfredat ÖSYM’ in yeni sınav formatına uygun olacaktır. LYS Denemeleri ders sınavı şeklinde basılacak ve kendinden kapaklı olacaktır. YGS denemeleri genel olacak, LYS denemelerinde ise 9. 10. ve 11. sınıfların bütün konularından soru sorulacaktır. 12. sınıfın ise sadece anlatılan konularından soru sorulacaktır.

Sınav Uygulama Tarihi: Broşürde ve sitemizde belirtilen tarihtir. Sınav yapacak kurumların, bu tarihleri dikkate alarak sınav takvimlerini oluşturmalarını öneriyoruz. Bunlara dikkat edildiği takdirde sınav takvimimiz sağlıklı şekilde işleyecektir. Aksi hâlde bazı sıkıntıların olması muhtemeldir.

Sınavla İlgili Hususlar: Denemelerin sağlıklı değerlendirilebilmesi için öncelikle doğru optik formların kullanılması gereklidir. 9, 10 ve 11. sınıflar için Zambak Yayınları tarafından gönderilen optik formlar kullanılacaktır. Diğer bir husus da kodlamaya ilişkin hataların olmaması gerekir. Her öğrenci okul kodunu mutlaka ilgili yere hatasız kodlamalıdır. Bu kodlamayı yapmayan öğrencinin sınavı değerlendirmeye alınamaz. Ayrıca her öğrenci ilgili alana okul numarasını mutlaka doğru kodlamalıdır.

*** Okul numaralarını kodlamayan öğrenciler, sınav sonucunu internetten göremezler okul numaraları YGS ve LYS sınavlarının birleştirilip değerlendirilmesinde de kullanılacağı için her iki sınavda öğrenci aynı numarayı kodlamalıdır. Aksi halde YGS ve LYS sınavlarının ortak değerlendirmesi yapılmaz. Bu durumdan firmamız sorumlu değildir.

Değerlendirme: Deneme sınavların okunması yerel, değerlendirme ise merkezî olarak yapılacaktır. Yani her bayi sınavı kendisi okuyarak sonuçları merkezimize gönderecektir. Böylelikle bütün öğrencilerimizin başarısı aynı sınavla görülmüş olacaktır Sınav sonrasında her öğrenci için sınav sonuç karnesi bayilerimiz tarafından kurumlara verilecektir. Sınav sonuç listelerini kurumlar kendilerine verilecek şifreleri kullanarak sitemizden alabileceklerdir.

Kurum Şifreleri: Her kuruma özel şifre bayilerimiz tarafından verilecektir.

Kurumlarımız www.zambak.comadresinden sınav sonuçlarına bakabilirler.

Ayrıca öğrenci ve velilerimiz de sınav sonuçlarını sitemizden takip edebileceklerdir.

HyperLink
Copyright © 2014 | www.Zambak.com
Powered by Sürat Eğitek